pondělí 21. ledna 2013

RECENZE Méďa/Ted

Méďa-obálka
Méďa


  • komedie, fantasy
  • USA, 2012
  • režie: Seth MacFarlane
  • délka: 106 min
ANOTACE NA ČSFD

Ted a John
John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá.
Hodnocení: 74%


PODROBNÝ OBSAH

John a Lori
 John Bennett (Bretton Manley) si v osmi letech přál skutečného kamaráda. K Vánocům od rodiny dostane plyšového medvěda. John si večer před spaním přeje, aby s ním jeho medvěd Tedy opravdu mohl mluvit. Ráno se tak stane. Tedy obživne a stane se z něj jeho nejlepší kamarád. Tedy začne být slavný, ale nikdy nezapomíná na Johna.
 Po dvaceti sedmi letech jsou oba dospělí. John (Mark Wahlberg) je už čtyři roky se svou přítelkyní Lori (Mila Kunis). Jenže Lori se obává, že Tedy (Seth MacFarlane) má na Johna špatný vliv, tak ho požádá, aby se Tedy odstěhoval.


ZBYLÝ TEXT PROZRAZUJE ZÁPLETKU I KONEC FILMU!

 Ačkoliv se Tedy odstěhuje do svého vlastního bytu, John ho nepřestává vídat a navíc s ním tráví ještě víc času, dokonce kvůli němu odchází kdykoliv z práce. Tedy si nachází práci v supermarketu, kde potkává půvabnou pokladní Tami-Lynn (Jessica Barth), se kterou začne chodit.
Ted a Tami-Lynn
 Jednou místo toho, aby John šel s Lori na firemní večírek, půjde s Tedym na párty, kde se opije. Lori tedy nemá jinou možnost, než se s Johnem rozejít. Mezitím o Lori jeví zájem její šéf Rex (Joel McHale).
 Tedyho unese otec Donny (Giovanni Ribisi) se synem Robertem (Aedin Mincks), kteří chtěli dříve Tedyho koupit. John spolu s Lori chtějí zachránit Teda, ale ten skončí mrtvý. Lori si v noci přeje, aby Ted byl opět živý, což se jí evidentně povedlo. John se s Lori usmiřuje a po nějaké době si ji také vezme. 


ZAJÍMAVOSTI

John, Ted a Lori
  • Jako modely pro Teda byly použity desítky různých medvídků, které režisér pečlivě studoval.
  • Během natáčení byl Seth MacFarlane, který se postaral o pohyby Teda, vedle kamery ve speciální obleku snímajícím jeho pohyb.
  • Při scéně, kde John (Mark Wahlberg) jmenuje ženská jména, neměl před sebou žádnou pomůcku.
  • Když Johnymu volal Tedy, vyzvánění bylo ze seriálu Knight Rider a když ho prozváněla v autě Lori, vyzvánění pochází s Hvězdných válek.
  • Tedy řekl, že viděl Vana Wildera. Ve skutečnosti to byl herec Ryan Reynolds, který ztvárnil Vana Wildera ve filmu Sexy party.

RECENZE

 Na film jsem chtěla jít do kina, ale pak mi to nějak nevyšlo, za což jsem docela ráda. Ne že by byl film, tak špatný, ale stačí jedno podívání. Tedy takto se to stalo u mě.
 Hned se mi zalíbil originální námět a také herci - konkrétně Mila Kunis, kterou mám moc ráda ve filmu Kamarád taky rád. Všechno se mi zdálo na první pohled hezký a vtipný, tedy převážně vtipný. Nakonec jsem dostala sprostý a vtipný film s občas trapnými záběry. Někomu se tento styl filmů líbí, někomu zase ne.
Ted, John a Lori
 Všichni herci byli skvělí, včetně režiséra, který ztvárnil Teda, i děj byl skvělý i záběry, efekty atd, ale musím říct, že film mi nepadl do oka, což se mi často nestává, jelikož nejsem vybíravá. Musím se klanět Marku Wahlbergovi (John), který vyjmenoval tolik různých ženských jmen a tak rychle, že jsem je skoro nepostřehla - opravdu úžasný výkon!
 Romantika a láska - samozřejmě mezi Johnem a Lori, nejdříve jsou moc šťastní, poté to začne malinko trhat, ale konec se dovíte ve filmu - myslím, že vaše očekávání jsou správná! A pak také Tedy a jeho přítelkyně jsou pěkná dvojice - malinko výstřední, ale přeci jsou pár. A nakonec, ne láska, ale veliké přátelství, o kterém je celý film. Přátelství je nejsilnější pouto mezi lidmi a tito dva "lidé" to mohou jednoduše dokázat.
 Akce - ano, nějaké ty rvačky a honičky se tam najdou, určitě se u nich pobavíte :D
Vtipné hlášky - rozhodně, v každé minutě se nasmějete, ale POZOR - NEVHODNÉ PRO DĚTI A MLADISTVÉ!!! Rozhodně nedoporučuji lidem, kteří jsou slušně vychovaní, malé děti a lidé, kteří si nepotrpí na sprosté výrazy... A samozřejmě většina těchto nevhodných slov pochází od Teda, který určitě není slušně vychován.
 Takže film byl hezký. Hodně lidem se strašně moc líbí, musím přiznat, že mě nijak zvlášť ne. Doporučuji starším lidem s velkým humorem. Z celkového hlediska film ohodnotím 6,5/10bodů. Omlouvám se fanouškům, kterých je většina, a film samozřejmě neodsuzuji.TRAILER K FILMU - S ČESKÝMI TITULKY

Žádné komentáře:

Okomentovat