sobota 27. dubna 2013

RECENZE 14 podob touhy/Stories to make you Blush, More Stories to make you Blush

14 podob touhy


 • Maria Gray
 • nakladatelství: Fragment
 • vydáno: 2013
 • počet stran: 312 (14 povídek přibližně po 20 stránkách)
VELICE DĚKUJI ZA RECENZNÍ VÝTISK OD NAKLADATELSTVÍ FRAGMENT!


ANOTACE NA FRAGMENT.CZ (odkaz)

Probuďte v sobě své skryté smyslné "já". 

14 povídek plných nejtajnějších erotických fantazií a touhy.

Pojďme nakouknout do zákulisí rockového koncertu, do zkušební kabinky v obchodním domě, opalovat se na pláž nebo jen pootevřít dveře do intimních přestav (ne)obyčejných lidí.

Vychutnejte si naplno každý okamžik, pocit, vůni a především – vášeň.

Jste připravená? Zveme vás na výlet do říše sexuální touhy.


STRUČNÝ OBSAH POVÍDEK
 • Světla velkoměsta - Šťastný pár se přestěhuje do nového bytu, kde sledují sousedku při sexu.
 • Ženský impuls - Není jí nikdo dobrý, ale poté potká tři úplně odlišné muže, kteří jí umí potěšit.
 • Michaelovy narozeniny - Michael má narozeniny a jeho přítelkyně Gabrielle má pro něj překvapení. Mají se sejít, ale Michael potkává půvabnou dívku.
 • Divácké ovace - Andrea má tajný sexuální sen, který touží zažít. Udělá to pro ní její nový plachý přítel?
 • Zimní snění - Pět let manželé a přestává jim to klapat. Michelle sní o neobvyklém sexuálním prožitku a také dostává tajemné vzkazy.
 • Metamorfóza neboli Podivuhodné dobrodružství obyčejného muže - Obyčejný muž se přes noc záhadně změní na dokonalého, tak proč toho nevyužít?
 • Štěstí jedné ženy - Učitelka touží po dvakrát-mladším studentovi, může to zastavit nebo se neovládne?
 • Přistižen při činu - Ženatý muž pracuje v obchodním centru, kde sleduje možné zloděje na kamerách. Co se stane, když do kabinky - kde jsou také nainstalovány kamery - vstoupí půvabná dívka?
 • Milý Juliane - Tajná ctitelka začne psát svému oblíbenému zpěvákovi o svých tužbách po něm. 
 • Brigittino tajemství - Brigitt se živí neobvyklým povoláním, ale naplňuje ji. Odváží se říct pravdu muži, který pro ní mnoho znamená?
 • Když nás přátelé zradí - Muž vypráví svůj příběh o tom, jak ho jeho nejlepší přítel zradil, když ho nejvíc potřeboval.
 • Z dobrého důvodu - Žena po třicítce si najme mladíka na sekání trávy a vidí, jak ho odmítají dívky.
 • Atlas a krajka - Osamělý muž začne nacházet v prádelně spodní prádlo, kterého se nemůže vzdát.
 • Dvakrát nebo nic - Kvůli tomu, že chce dítě, přišla o přítele, práci a málem i o byt.
RECENZE

 Musím říct, že jsem od knihy čekala mnohem mnohem víc, možná proto mě zklamala. Povídky jsou sice v mnohých situacích s jinými lidmi, ale slova a zážitky jsou stejné. Opakují se tam stejné momenty, ikdyž jsou postavy úplně odlišné a mají rády vždy něco jiného. Byla to jedna z mála erotických knih, které jsem četla a zatím je to tahle, která na mě nejméně působila dobrý dojem.

 Jména. No, jelikož jich tam bylo spoustu, tak si všechny nepamatuji. Jinak ty, na které si vzpomínám byla obyčejná, jako mají lidé v dnešní době, což je pochopitelné, když to mají být příběhy normálních lidí.
 Postavy byly nekomplikované, ale přesto byla každá jiná, což je veliké plus. Není jednoduché vytvořit tolik postav a ke každé menší příběh, který odůvodní jejich nynější chování a povahu - takže hodně chválím spisovatelku.

 Obálka je skvělá - tajemná, všechno říkající, ale přesto nic nejevící. Hned si řeknu: "Nejlepší je zakázané ovoce." (nebo jak se to říká :D). Opravdu zaujme na první pohled a hodně čekáte - protože obálky většinou ukazují kvalitu knih, u téhle knihy si nejsem moc jistá.


 Akce - samozřejmě by se něco našlo... třeba nějaký ten sex, sex a sex, pokud se to dá brát jako akce ;) :D Romantika - jistě se tam něco našlo, ale jen krátce. Tak co byste čekali od takové knížky - rozhodně to nebude držení za ruce, kino a nějaké to dlouhé vyčkávání na to poprvé :*

 Celkově knížku hodnotím 5/10bodů. Tak zaprvé - není to žánr, ve kterém si zrovna libuju. Zadruhé - spisovatelka by se určitě hodila na jiný žánr psaní, ale to je jen můj názor. A zatřetí - postavy měly opravdu nesmyslné touhy, tedy já v tom nejsem zrovna sběhlá (nevím, po čem budu toužit v nudném manželství po třiceti, čtyřiceti letech). Jsou to jen mé názory, takže ostatním se líbit rozhodně může - tím chci říct, že doporučuji těm, kteří tenhle žánr a tak milují ;)) Svým způsobem mě knížka zaujala, ale ne natolik, že by patřila mezi mé oblíbené...

2 komentáře:

 1. Myslím, že už som zahliadla niekde obálka, ktorá sa mi páčila 8) Ale inak ma to moc neláka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta obálka je opravdu pěkná, ale neodpovídá kvalitě knihy...tedy, je to jen můj názor, určitě se někomu může hodně líbit, jen to nejsem já ;)) díky za komentář :)

   Vymazat